13 grudnia 2015

List otwarty w sprawie mostu Krasińskiego

10 grudnia w trakcie sesji Rady Warszawy członkini zarządu Stowarzyszenia Żoliborzan Jolanta Zjawińska złożyła na ręce pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz list otwarty podpisany przez środowiska twórcze i społeczne w sprawie odsunięcia w czasie inwestycji budowy Mostu i Trasy Krasińskiego:

"Warszawa, 9 grudnia 2015 roku

Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz
Prezydent m. st. Warszawy

My, mieszkańcy Żoliborza, prosimy Panią Prezydent o rezygnację z aktualnego projektu inwestycji pn. „Budowa Trasy Mostu Krasińskiego”. Ponadto apelujemy o odsunięcie w czasie tej inwestycji.
Rozumiemy potrzebę budowy nowego mostu, jednak uważamy, że w obecnej perspektywie (2014-2018) to zadanie nie jest najważniejsze dla rozwoju miasta.
W Warszawie planowane są inwestycje komunikacyjne zdecydowanie istotniejsze dla systemu transportowego miasta – przede wszystkim dokończenie II linii metra oraz obwodnicy śródmiejskiej (wraz z odcinkiem Radzymińska - Rondo Żaba), a także obwodnicy miejskiej i ekspresowej.
Naszym zdaniem budowę Trasy Mostu Krasińskiego należy rozważyć dopiero po realizacji wspomnianych wyżej, ważniejszych dla miasta inwestycji oraz po uprzednim przeanalizowaniu zasadności budowy kolejnej przeprawy mostowej w północnej części Warszawy."

Sygnatariusze w porządku alfabetycznym:
Brukalska Maria
Cierniak-Morgenstern Krystyna
Dobromirska-Passent Marta
Grospierre Nicolas
Idziak Sławomir
Jopek Anna Maria
Karpiński Maciej
Kowalska Katarzyna
Kudlicka Boris
Kuron Danuta
Miecugow Grzegorz
Miklaszewska Agata
Passent Daniel
Piesiewicz Krzysztof
Piwowarski Radosław
Popławska Magdalena
Tyszka Marcin
Wende Jakub
Wieteszka Andrzej
Wojcik Magdalena
Wróblewska-Blikle Małgorzata
Zjawinska Jolanta